...naar buiten allemaal, dan zoeken wij de wielewaal. En horen wij die muzikant, dan is zomer weer in 't land.
Hoor je de wielewaal fluiten op het filmpje? Hij zat hoog in de boom en we zagen hem af en toe vliegen, maar fotograferen ging niet. Ik maakte daarom een filmpje om zijn zang op te nemen.
We wandelden bij Bassin de Monampteuil.
Dat is een kunstmatig meer.
Center Parcs, waar wij afgelopen week verbleven, ligt aan een ander meer, namelijk Lac d'Ailette. Toen dit domein verkocht werd aan Center Parcs, werd een nieuw recreatiegebied voor andere recreanten aangelegd: Parc de Monampteuil.
Het Bassin is verder ook aangelegd zodat een kanaal, Canal l'Oise à l'Aisne, toevoer van water blijft behouden.
Het kanaal werd tussen 1879 en 1890 gegraven en heeft een lengte van 48 km, hierin zit ook een tunnel van 2,3 km.
Toen ik tegen iemand vertelde dat wij naar dit gebied op vakantie gingen, kreeg ik gelijk als negatieve reactie dat er niks anders dan graanvelden zijn.
Graanvelden zijn er inderdaad volop, net zoals suikerbieten en aardappelen. Maar wij houden er wel van en nu is het graan nog niet gedorst en ziet het er allemaal nog mooi uit. En daarnaast zijn er ook bossen en lieve dorpjes zat in deze omgeving. Het is allemaal niet zo zwart-wit.
Wat we niet gezien hebben zijn wijngaarden. Ook koeien en schapen hebben we bijna niet gezien.
We zagen veel vlinders, libellen en waterjuffers en meren, kanalen en beekjes waar het water zo helder was dat je de vissen kon zien zwemmen.
 |
springkikker |
Vanaf ons terras op het vakantiepark konden we ergens in de verte een torenspits zien. Deze was van de kerk van Martigny-Courpierre, een kerk die een eeuw geleden gebouwd is in art-decostijl en van gewapend beton is gemaakt.
Onze vakantie hier zit erop. We hebben veel gedaan en we hebben het enorm met het weer getroffen. We zitten in het voorseizoen en druk was het nog nergens. De mensen hier zijn vriendelijk en iedereen zegt bonjour, het is duidelijk te merken dat kinderen dit al vroeg geleerd wordt, want de kleinste ukkepuk zegt al goedendag tegen je.
Voordat we naar huis gaan nemen we nog een duik in het zwembad hier, Aqua Mundo. De eerste keer leek het zwembad wel een doolhof, maar ondertussen kennen we er de weg. En daarna gaan we terug naar zoonlief en mijn poezenkinderen.