intro

Mijn naam is...

Mevrouw W. (Bijgewerkt op 14-03-2024) Een bekende in blogland, ook al is het alweer een aantal jaren geleden dat ik met mijn vorige webl...

vrijdag 5 juni 2026

dag twee

De tweede dag in Parijs begonnen we met een bezoek aan de Eiffeltoren.


We hadden van tevoren al online tickets gekocht en omdat we met een gids meeliepen, hoefden we nergens lang te wachten. De gids deed het overigens erg leuk. Hij vertelde uiteraard van alles en begeleidde ons naar de tweede verdieping. Daarna waren we vrij om rond te lopen en er zat verder ook geen tijdlimiet aan ons bezoek. 


We troffen het, zei de gids gelijk al toen we hem ontmoetten, want het was een perfecte dag om de Eiffeltoren te bezoeken. En hij had gelijk: we konden heel ver kijken.




Na de Eiffeltoren stond het tweede wat nichtje graag wilde doen, op het programma: varen over de Seine.


Op de rondvaartboot die wij geboekt hadden, konden zeshonderd mensen. Toen wij bij de kade kwamen stonden er al zo'n driehonderd (volgens het personeel) wachtenden voor ons. Gelukkig konden we nog buiten zitten. 


De vaartocht duurde een uur en we voeren vanaf de Eiffeltoren tot voorbij de Notre Dame en daarna weer terug. 

De laatste weken is er hard aan gewerkt om de Pont Neuf in te pakken door kunstenaar JR. Vroeger werden grote bouwwerken door het echtpaar Christo ingepakt en na hun overlijden, wilde JR ze eren. Nu 41 jaar nadat zij de Pont Neuf ingepakt hadden, heeft JR de brug opnieuw ingepakt.

JR maakte rotsen van de brug en binnenkort kun je over de brug door het kunstwerk heen lopen. De planning was dat morgen het kunstwerk geopend ging worden, maar een dag nadat wij er onderdoor voeren is het tijdens onweer beschadigd geraakt. De opening is hierdoor uitgesteld. 


Na de boottocht over de Seine gingen we naar de Arc de Triomphe:


Deze triomfboog is vijftig meter hoog en we beklommen de wenteltrap om op het dak te komen.

Avenue des Champs-Elysées.

Avenue de la Grande Armée, met uitzicht op de wolkenkrabbers van zakenwijk La Défense.


De Arc de Triomphe staat op één van de drukste verkeerspleinen van Parijs: er komen hier twaalf wegen (avenues, lanen) samen. 


Omdat hier geen strepen op de weg staan moeten bestuurders zelf beslissen waar ze rijden, daarnaast heeft verkeer dat vanuit de lanen komt voorrang op verkeer dat al op de rotonde rijdt. 

We sloten de dag in de buurt van ons hotel af. 


We aten bij een pizzeria (nichtje en schoonzus pizza en ik lasagne) en we bezochten nog een paar souvenirwinkels. 

10 opmerkingen:

  1. Wat hebben jullie veel gezien (en beklommen)

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. We hebben inderdaad genoeg trappen gezien, maar de beloning (over de stad heen kijken) is goed.

      Verwijderen
  2. Wat troffen jullie met het weer, zo'n mooi uitzicht vanaf de Eiffeltoren! Ik stond daar ongeveer 56 jaar geleden met studiereis van de HBS.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. De laatste keer dat ik daar gestaan had was 21 jaar geleden, dus ook alweer een tijdje terug. Toen zijn we met de trappen naar boven gegaan en nu met de lift.

      Verwijderen
  3. Ik kan geen genoeg van Parijs krijgen. Mooie foto's!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Parijs blijft mooi! En het was ook wel leuk om met twee mensen te gaan die de stad nog niet kenden. Dan beleef je al de highlights zelf toch ook weer een beetje opnieuw.

      Verwijderen
  4. Varen over de Seine is natuurlijk heerlijk, zelf even rust en alles kunnen bekijken.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. En we hadden daar natuurlijk ook nog eens prachtig weer.
      Voor ons zat een kleuterklas en dat was ook wel heel erg leuk.

      Verwijderen
  5. Wat een leuke uitstap maken jullie. Wij willen dit graag doen met onze kleinzoon (en zijn papa en mama natuurlijk), maar misschien is hij nog wat jong. Hij wordt 9 in november.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Mijn kinderen namen we voor de eerste keer naar Parijs mee toen ze 5 en 7 waren. We zijn toen ook op de Eiffeltoren geweest en ook voor kleine kinderen is dat een hele belevenis. Ook naar de lichtjes 's avonds van de Eiffeltoren kijken is leuk. Vanaf de Arc de Triomphe is het ook leuk om over de stad te kijken. Voor mensen die echt niet met de trap kunnen, is er een lift.
      Ik weet niet wat de interesses van je kleinzoon zijn, maar wij zijn ooit met een trip met de kinderen naar Grand Galerie d'Evolution en het Natuurhistorisch Museum geweest. Dit ter afwisseling van de stad. En mocht hij van pretparken houden dan is Parc Asterix leuk. Disneyland is ook wel bijzonder, alleen wel een heel stuk duurder en drukker.

      Verwijderen