intro

Mijn naam is...

Mevrouw W. (Bijgewerkt op 14-03-2024) Een bekende in blogland, ook al is het alweer een aantal jaren geleden dat ik met mijn vorige webl...

dinsdag 28 april 2026

leven in de stad

In Napels huurden we twee appartementen in hetzelfde gebouw (we waren met elf personen), middenin het oude centrum van de stad. 

Vanaf het terras van het penthouse was dit ons uitzicht:

Het was slechts een paar minuten lopen naar de winkeltjes en de drukte.

Het is daar druk, levendig, chaotisch en er is veel herrie. Motors, scooters, fatbikes en auto's proberen zich bovendien ook nog eens een weg te banen door de mensenmassa. Ik ben heel erg blij dat ik goed tegen al die prikkels kan. Daarnaast hebben we ons geen enkel moment onveilig gevoeld, ook niet als we in straten buiten de drukte terecht kwamen.

Honderden souvenirwinkeltjes zijn we gepasseerd. Van mij zijn ze niet rijk geworden, want ik kocht slechts twee koelkastmagneten à 1€ per stuk. 

Het oude centrum heeft veel nauwe straatjes en het was leuk om tijdens een wandeling toch een keer in een iets bredere straat terecht te komen:


Via deze straat kwamen we op een markt uit die niet speciaal voor toeristen was.




🫜 🫜 🫜 🫜 🫜

De Argentijnse voetballer Diego Maradona speelde zeven seizoenen voor Napoli en de club werd onder zijn aanvoering tweemaal landskampioen en ook werd eenmaal de UEFA Cup gewonnen. Overal in de stad wordt Maradona geëerd.


Alle souvenirwinkels verkopen wel iets van hem, zoals koelkastmagneten en shirts en deze winkel was helemaal aan hem en de voetbalclub gewijd:


Maar de echte beschermheilige van de stad is San Gennaro, die hier op de muurschildering staat:


Je moet in de stad ook wel een beetje door het afval heen kijken. Veel afgedankt spul wordt gewoon los op straat naast kliko's gemieterd. Middenin de stad hebben de mensen waarschijnlijk ook niet de mogelijkheid om dingen weg te brengen. Als je wil kun je gewoon op straat je hele outfit bij elkaar rapen, want er is echt van alles te vinden.

Ondanks alle drukte waar we tussen zaten en ook nog eens laag overvliegende vliegtuigen, heb ik alle nachten goed geslapen.


De bedden waren uitstekend en daarnaast waren onze dagen goed gevuld met dingen ondernemen en met veel lopen. 

6 opmerkingen:

  1. Leuke afwisseling met de rust van thuis.
    Marijke

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ik vind het altijd wel apart gevoel: binnen een paar uur vlieg je naar een totaal andere wereld.

      Verwijderen
  2. Reacties
    1. De mural is van Jorit Agoch: https://www.instagram.com/JORIT/

      Verwijderen