Ieder jaar volgen wij de Tour de France, alhoewel ik na het overlijden van onze jongste zoon een aantal jaren hierin niet zo heel erg fanatiek was. Deze zomer pakte ik de draad weer volledig op en miste ik geen enkele etappe op tv. Buiten de Tour de France volg ik het wielrennen niet zo heel erg, maar als dan een belangrijke Tour in de buurt een etappe heeft... ja dan ga ik natuurlijk wel even kijken. Het ging hierbij om de Renewi Tour en dat is enige WorldTour-rittenkoers van de lage landen.
De etappe van deze dag:
![]() |
(bron: Omroep zeeland) |
Het was de eerste etappe van de vijf dagen durende wielerkoers en er rijden grote namen in mee. Het was ook een grote naam die deze etappe won, namelijk Europees kampioen Tim Merlier.
Als je de wielrenners zo voorbij ziet rijden, zie je er natuurlijk maar weinig van. Maar dat geeft niet en dat weten we ook, want het was niet de eerste keer dat we langs de kant van de weg naar een koers stonden te kijken. Het was leuk om het weer eens mee te maken. Voor de rest heb ik de etappe gestreamd (Sporza) en genoten van de beelden (vooral vanuit de helikopter genomen) en het commentaar van de verslaggevers. West-Zeeuws-Vlaanderen werd mooi in beeld gebracht.
Ooit eens vlakbij Limoges langs de route van de Toer gestaan, was zo leuk om mee te maken. Het was een korte etappe en de renners water heel snel allemaal langs. Maar het totaal was heel grappig om mee te maken
BeantwoordenVerwijderenWij hebben ooit op de laatste dag van de Tour voor Parijs langs de route gestaan. De wedstrijd was al beslist en er werd niet hard gereden, dat was toen ons geluk. Ik vond het toen ook heel leuk om allemaal mee te maken.
VerwijderenMijn dochter en ik zijn bij de eerste 2 etappes geweest toen de Tour in Utrecht van start ging. Zo ontzettend leuk om mee te maken. Van de renners zie je meer als je op tv kijkt, maar het sfeertje is heel leuk om eens mee te maken! Ik heb dit jaar ook elke etappe op tv gekeken, ik vind het een mooie sport, waar sportiviteit nog echt bestaat.
BeantwoordenVerwijderenDe wielrenners zijn echte bikkels. En verder zijn het ook gewoon jonge mannen, jongens soms nog, die vriendschappelijk met elkaar omgaan, ook met de concurrenten.
VerwijderenWij hadden nu het geluk, en voor de sporter het ongeluk, dat vlak voor ons neus een wiel verwisseld moest worden. Ook leuk om te zien.
Hier ook een Tour fanaat ! Inclusief nabesprekingen als De Avondetappe en Vive le Velo.
BeantwoordenVerwijderenNiets leukers dan tijdens een hittegolf binnen een touretappe kijken……
Dit jaar extra verwend door onmiddelijk de Tour des femmes er achteraan.
Ik moet altijd een beetje afkicken als het weer voorbij is. Gelukkig komt de Vuelta er weer aan 😀
Betty MP
Het is jammer dat de Avondetappe altijd zo laat is en dat hier de wekker 's morgens rond half 6 afloopt. Het programma is te laat voor me. Ik had me dit jaar voorgenomen om dan een dag later overdag te kijken en dat is er eigenlijk niet van gekomen.
VerwijderenJa, zaterdag start de Vuelta. We hebben weer iets om naar te kijken ;)
Oh nee toch. Zaterdag de Vuelta al?
VerwijderenHet is voor mijn gevoel al het hele jaar niks anders dan fietsen. Veldrijden, Tour Down Under, Giro, Tour de France, Vuelta, ... en dan heb ik het nog niet gehad over Parijs-Roubaix, de Amstel Gold Race enz.
Ik vind de uitzichten in Italië, Frankrijk en Spanje vaak wel mooi maar zo'n hele middag voor de TV zitten, zoals mijn man doet, dat kan ik niet opbrengen. Gelukkig is er dan de laptop, of de e-reader.
Ik kijk meestal het laatste half uur/uur. De hele middag voor de tv zitten hoeft voor mij ook niet en daarnaast volg ik heel veel wedstrijden ook niet. Zo fanatiek ben ik dan ook weer niet :)
Verwijderen