Zaterdag brachten we een bezoek aan Kasteel Hoensbroek en daarna gingen we in Duitsland naar Wildpark Gangelt.
Het wildpark is in een bos en je ziet daar dieren die wij ook in het echt in de natuur zouden kunnen tegenkomen: herten, wilde zwijnen, wolven, otters... En omdat het een Duits wildpark is ook dieren als bruine beren, lynxen of steenbokken, die je daar in het wild vindt.
![]() |
wit damhert |
![]() |
jonge wilde zwijnen |
![]() |
damherten |
Verder heeft het wildpark veel roofvogels (ook buiten Duitsland levend), waarvan met sommige vogels ook shows gegeven worden. Nu hadden wij de show net gemist, maar de roofvogels konden we toch nog van dichtbij bewonderen.
![]() |
sakervalk |
![]() |
Afrikaanse oehoe |
![]() |
roodpootvalk |
![]() |
dwergooruil |
En na het bezoek aan Kasteel Hoensbroek en Wildpark Gangelt voelden we ons zo:
En toen moesten nog dat hele eind terug naar huis... Haha, het kwam goed, hoor. En we hadden weer genoeg om over na te praten en een leuke dag om op terug te kijken.
Van de eigen imkerij van het wildpark nam ik een potje bloemenhoning mee naar huis. Die echte honing is zoveel lekkerder dan de honing uit de supermarkt. Af en toe eet ik een boterham met honing en op een pannenkoek vind ik honing ook lekker.
p.s. misschien vind je het houden van dieren in een park, roofvogelshows en imkerijen helemaal niks. Dat kan en dat mag je hier ook best laten weten. Alleen ga ik geen discussie hierover voeren.
Veel te zien daar. Mooie foto's
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
VerwijderenPrachtige foto's
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
VerwijderenMooie foto’s
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
VerwijderenHeerlijk uitstapje weer!
BeantwoordenVerwijderenMarijke
Het was een drukke dag, maar ook een leuke dag.
VerwijderenIk hou inderdaad niet van wildparken en dierentuinen maar je foto’s zijn erg mooi, jullie hebben een leuke dag gehad en dat is belangrijker dan mijn mening!
BeantwoordenVerwijderenThea
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
VerwijderenEen en ander ligt er wel aan wat manier van houden is, hebben dieren genoeg ruimte om natuurlijk gedrag te vertonen vind ik het nog wel kunnen. Bij dierentuinen en parken waar dieren in hokken en/of kooien gehouden worden waar ze te weinig ruime hebben of kunstjes moeten doen, krijg ik wel een negatief gevoel.
BeantwoordenVerwijderenGelukkig krijgen de dieren tegenwoordig al veel meer ruimte dan vroeger. Ik zie nog die ijsberende tijgers en leeuwen in veel te kleine hokken voor me.
VerwijderenDe dieren in dierentuinen worden net zo goed, zo niet beter verzorgd, als huisdieren. De verzorgers weten precies wat de dieren mogen eten, hoe ze zich gedragen enz.
BeantwoordenVerwijderenMijn opa, die vlak in de buurt woonde, fokte vroeger ééndagskuikens groot. De kuikens die voortijdig stierven, werden aan de roofvogels gevoerd. Er werd vroeger zo goed als geen medicatie of supervoedsel gevoerd aan de dieren. Dus het kon veilig gevoerd worden aan de dieren. Ook dat gebeurt nog steeds. Vooral de resten van paarden en koeien uit de natuurgebieden, die niet verkocht worden aan de mensen, gaan naar de dierenparken en worden dan gevoerd aan de roofdieren. Maar eerst worden de bestellingen van o.a. gehakt, poulet enz gereed gemaakt.
Wat voeding betreft weet ik bijna wel zeker dat er beter in dierentuinen gezorgd wordt dan de honden en poezen thuis, die heel vaak dingen te eten krijgen zie niet goed voor ze zijn.
VerwijderenOnze honden en poezen kregen ook altijd maar alleen voer dat voor ze bestemd was/is, maar als er visite kwam dan durfden ze nog weleens een mensenkoekje aan de honden te geven en dat was iets wat ik echt niet wilde. Dat werd vaak niet begrepen en dan zeiden ze soms van wat maakt dat ene koekje nou uit. Nou, voor mij veel.
Raar dat mensen dat doen.
VerwijderenWat je aan je eigen dieren geeft bepaal jij.
Maar bij het dier van een ander hoor je het eerst ste vragen.
Ik haal speciale hondensnacks, gewoon bij de Act… en daarna mogen de baasjes beslissen of de hond het mag hebben. De labrador van mijn broer beslist zelf wel of ze iets krijgt. Ze heeft het bedelen tot een OSCAR waardige act weten te brengen. Daarnaast voert mijn broer haar ook alles wat ze maar hebben wil.
VerwijderenHet waren hier ook altijd dezelfde mensen die onze honden 'mensenvoer' gaven. Omdat ze wisten dat het niet mocht, deden ze het stiekem. Erg irritant. Dat ze hun eigen hond 'met de pot' laten mee-eten moeten ze zelf weten, maar ik wil gewoon niet dat mijn dieren ander eten krijgen. Daarnaast kon onze hond Bee enorm kwijlen en ik wilde niet zo'n kwijlbak naast me. Dat was ook een reden dat ze altijd in de kamer in haar mand moest als wij in de keuken aan het eten waren.
VerwijderenWe hebben nu geen honden meer, maar ik heb altijd hondensnacks in huis. Soms hebben we een hond te logeren of komt er iemand met een hond op visite. Die honden kunnen daar dan iets van krijgen.
prachtige foto's, ik gebruik honing in mijn yoghurt met granola.
BeantwoordenVerwijderenDat is inderdaad ook lekker.
VerwijderenWat een mooi park! Het lijkt me heel leuk om daar rond te lopen!
BeantwoordenVerwijderenWij hebben ons daar ook een tijdje goed vermaakt. Er was daar vlakbij ook nog een landschapstuin van tuinarchitect Piet Oudolf, maar we hadden helaas geen tijd meer om die te bezoeken.
VerwijderenPrachtige fotos!
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
VerwijderenHeerlijke foto's!
BeantwoordenVerwijderenDank je wel.
Verwijderen