donderdag 5 juni 2025

de valk, de vos en de poes

Sinds kort hebben we, naast de grote vijver waar de vissen en de kikkers inzitten, een klein vijvertje in de tuin. Vanuit de keuken kijk je er zo op en dat is leuk, want er komen heel wat vogels uit het vijvertje drinken en er komen ook vogels badderen, zoals deze roofvogel (ik denk torenvalk):


Hij was elf minuten aan het poedelen!

De beelden komen van een camera die manlief opgehangen had. 's Nachts was er al een keer een egel te zien en dat was al speciaal, maar onderstaande beelden van een vos vinden wij eigenlijk nog specialer. Let bij het bekijken ervan goed op de heldenrol van de poes:


Of het Miep of Moppie is die achter de vos aanrent, weet ik niet, maar ze wil deze indringer vast verjagen. Wij konden er hartelijk om lachen. 

Onlangs had ik mijn wildcamera opgeruimd omdat er veel te veel beweging van bomen en planten was, waar de camera op reageerde. Nu heb ik hem toch maar weer buiten gehangen. Misschien komen de egel en de vos nog een keer langs en worden ze zo van nog dichterbij gefotografeerd.

27 opmerkingen:

  1. Ben niet gauw jaloers, maar fantastisch wat er in jullie tuin komt.

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Geestig. Ik hoop niet dat je kippen hebt, want een vos en kippen.... Dan mogen de poezen wel nachtdiensten gaan draaien ;-)

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Wij hebben geen kippen, de buren wel, maar daar zitten de kippen 's nachts binnen in
      een afgesloten nachthok waar de vos niet in kan.

      Verwijderen
  3. Wauw, een vos op camera in je eigen tuin!!

    BeantwoordenVerwijderen
  4. O wat spannend, een vos in de tuin. Een leuk filmpje trouwens.

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Zou het geen Sperwer zijn?

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Wat geweldig leuk! De vos loopt zo mooi in beeld. Jullie hebben een echte waakpoes.
    Het is inderdaad een sperwer. Deze filmpjes bewijzen weer eens hoe belangrijk water in een tuin of op een balkon is. Op het stuk braak liggende grond naast de bosrand bij ons huis hebben we een wolf gezien.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Een wolf... dat lijkt me ook heel erg bijzonder! Nu verwacht ik die hier nog niet, er is ook nog geen wolf in de buurt gesignaleerd en ik denk dat het bij ons geen goede leefomgeving voor de wolf is. Maar als de jongen op zoek gaan naar een eigen territorium, zou het misschien toch wel kunnen.

      Verwijderen
  7. Wat superleuk zeg! Het Geweldig dat de vogels er zo gebruik van maken.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Het is leuk om te zien. Vanuit het keukenraam kijken we er zo op.

      Verwijderen
  8. Wat is dat leuk, die vos, maar gewoon dat je het hele gebeuren zo kunt volgen.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. Wat goed dat je het kon filmen. En filmpje een paar keer gekeken want focus op die oogjes van de vos, maar daar was inderdaad op het eind jullie waakpoes. Leuk om te zien.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Verbazingwekkend wat er allemaal gebeurt in je tuin als je er niet bent hè :-)
    Mijn ouders verblijven vaak in Oignies (Belgische Ardennen, tegen de Franse grens), en ze hebben daar een camera hangen. Ik krijg regelmatig filmpjes doorgestuurd met allerlei wild gedierte, everzwijnen, vossen, marters, egeltjes... het passeert er allemaal de revue. Altijd leuk vind ik :-)

    BeantwoordenVerwijderen